Výzva! 8 hodin a dost!

Vážení přátelé,

děkujeme všem 1 813 lidem, kteří se zapojili do zasílání výzvy europoslancům. Hromadné zasílání emailů jsme dnes ukončili. Europoslanci obdrželi stovky žádostí, aby deklaraci podpisem podpořili.

Po 12. 3. deklaraci podepsali europoslanci: Z. Roithová, E. Kožušník a M.
Cabrnoch.

Celkem k 14. 3. deklaraci podepsalo čtrnáct europoslanců za ČR z dvaadvaceti (včetně výše uvedených dále: Brzobohatá, Dušek, Havel, Rouček, Fajmon, Remek, Sehnalová,
Vlasák, Březina, Falbr, Poc).

Deklaraci prozatím nepodpořili poslanci: Maštálka, Ransdorf, Tošenovský, Kohlíček, Ouzký, Češková, Strejček, Zahradil.

Ke konci týdne uvidíme výsledek našeho celoevropského úsilí. Chybí ještě
přibližně 25 podpisů, stav se nyní mění každou hodinu. Cílem je získat 378 podpisů MEPs, z celkového počtu 752 poslanců. O výsledku Vás budeme informovat.

Aktuální informace najdete i na našem Facebookovém profilu.

 

Text emailu zasílaný europoslancům pro informaci necháváme zde.

ZVÍŘATA – Prohlášení č. 49: přeprava jatečných zvířat – 8 HODIN

Vážená paní poslankyně / Vážený pane poslanče,

podepište Písemné prohlášení  č. 49/2011 o zavedení limitu pro přepravu jatečných zvířat v rámci Evropské unie v maximální délce 8 hodin.

Toto prohlášení již k 23. 2. podepsalo 304 vašich kolegyň a kolegů, z toho 11 za ČR, přidejte se k nim!  Potvrdíte tak, že Česká republika, která osmihodinový limit pro přepravu zvířat na jatka uzákonila na vlastním území již v roce 2009, nepodporuje zbytečné utrpení zvířat.

Kampaň „8 HOURS“ žádá ukončení dlouhodobé přepravy zvířat na jatka v EU. Tento požadavek byl v EU vznesen v předchozích letech již mnohokrát Evropským parlamentem a miliony občanů EU. Ale není v legislativě zahrnut jinak, než jen jako obecný požadavek na porážku zvířat co nejblíže místu chovu.

 

Současná směrnice č. 1/2005 umožňuje, aby miliony živých hospodářských zvířat byly stále transportovány za nepřijatelných podmínek po evropských cestách, častokrát několik dní, pouze kvůli jejich porážce.

Deklaraci/prohlášení můžete podepsat:

V týdnu od 27. 2., v Bruselu, v místnosti PSH 02A030 (kancelář Inge Fisker), na patře pod Plenary Chamber, každý den od 09:00 do 18:00. (Prohlášení bude k dispozici pouze do 15. 3.)

Děkuji Vám.

Výtah ze Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání ve znění pozdějších předpisů

ČÁST TŘETÍ

OCHRANA ZVÍŘAT PŘI PŘEPRAVĚ

§ 8a
Maximální doba trvání přepravy a technické požadavky kladené na dopravní prostředky

1)    Doba trvání cesty při vnitrostátní přepravě hospodářských zvířat určených k porážce na jatkách nesmí překročit 8 hodin.

(Vaše jméno)

Další informace o projektu 8 hodin najdete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ukončené petice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.