Podpořte konec cvičných stanic smrti!

Víte, jak končí staří cirkusoví medvědi?
Například jsou prodáváni do ruských „cvičných stanic“, kde se na nich za peníze cvičí lovečtí psi.

Podobných stanic existuje stále víc a více. Cirkusová zvířata a zvířata odchycená v divočině
jsou v nich umučena k smrti.

Přidejte se i Vy k petici níže a zastavte s námi brutální torturu vysloužilých cirkusových zvířat v Rusku!

Petice bude odeslána na ruskou ambasádu v Čechách. Žádný milovník zvířat by se neměl jen tiše dívat na obrázky s medvědy, divočáky, liškami a jinými divokými zvířaty umučenými k smrti.

V České republice je podle Zákona na ochranu zvířat proti týrání zakázáno cvičit zvíře na jiném živém zvířeti, z důvodu preventivnímu zabránění týrání a mučení zvířat.

Řekněte i Vy ruské vládě NE!

Získaných podpisů: 1654

Firma Jméno a příjmení Zaměstnání Město Komentář
Strana 1 z 331 >|
Basil Perks důchodce Ondřejov, CZ
Daniela Volrábová odborný asistent Ondřejov-Turkovice, CZ
Hana Vranová asistentka Brno Připojuji se k dalším lidem, kteří podepisují tuto petici. Zvířata nejsou neživé věci, ale vnímající tvorové,kteří vnímají strach,radost,přátelství. Proto si zaslouží trochu té "lidskosti"!.
gyongyi olahova UMB FAKULTA BANSKA BYSTRICA, SK Som zasadne proti zbytocnim umrtiam zvierat
Pavlína Dědičová
  •      
  •  

Tímto odesílám následující e-mail na Velvyslanectví Ruské federace v České republice a vyjadřuji tím nesouhlas s cvičnými lovnými stanicemi.


Zastavte v Rusku zneužívání volně žijících zvířat pro cvičné lovné stanice

 

Vaše Excelence,

cvičné stanice jsou lovecké tábory, kde se cvičí lovečtí psi pro lov medvědů. Pro takovéto tréninky jsou využívána hlavně stará anebo nemocná cirkusová zvířata. Aktivisté za práva zvířat pozorují v poslední době prudké zvýšení zájmu o tyto stanice.

Zvířata jež jsou využívána pro tyto tréninky se proti psům nemohou bránit, neboť jim byly vytrhány zuby a odstraněny drápy. Při boji zůstávají svázána, takže nemají šanci klást odpor, ani uniknout.

V České republice je podle Zákona na ochranu zvířat proti týrání zakázáno cvičit zvíře na jiném živém zvířeti, z důvodu preventivnímu zabránění týrání a mučení zvířat.

Vehementně se proto snažíme zabránit brutálnímu týrání divokých zvířat ve cvičných lovných stanicích v Rusku. Vláda Ruské federace musí být aktivní, uzavřít všechny tyto stanice a přísně trestat zneužívání volně žijících zvířat.

Zvířata musejí mít možnost žít život, jenž odpovídá jejich potřebám a přirozenému chování bez utrpení a bolesti. Důstojnost a vnitřní hodnota divokého zvířete musí být uznávány a chráněny.

S pozdravem

(vas podpis)

Petici na stejné téma již zahájila rakouská organizace na ochranu zvířat Robin Hood Tierschutzverein a slovenská Sloboda zvierat.

Video dokumentující zneužívání zvířat v Rusku najdete zde, reportáž ruské televize Kanal1 o těchto praktikách zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ukončené petice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.