Co je nového v kampani proti dlouhým transportům?

Vážení přátelé,

přečtěte si, co nás v souvislosti s kampaní proti dlouhým transportům čeká:

V České republice:
Happening s velkoplošnou obrazovkou!

Připravujeme na konec května v Praze, na Náměstí Republiky, včetně tiskového setkání s médii. Budete moci připojit svůj podpis na pohlednice určené komisaři EU a ministrovi zemědělství.

Příspěvek v ČT o přepravě hosp zvířat!
Na začátku dubna vystoupíme v pořadu „Chcete mě?“ České televize, který s naší organizací a zástupcem Mze štáb ČT připravil. Pošleme odkaz!

Na úrovni EU:
V minulém týdnu poslanci Evropského parlamentu bohužel nepodpořili zákaz subvencování vývozu živých HZv ven z EU – přímo na jatka nebo výkrm a následné poražení. Subvencování by podle EP mělo být zmrazeno nulovou úroveň, s možností jej kdykoliv obnovit! V těchto dnech o subvencích bude hlasovat Rada ministrů zemědělství.
(Pro informaci: pro zrušení subvencování byl za ČSSD europoslanec Pavel Poc, za ODS – celá skupina mnoholetých europoslanců, kromě dvou nových, tj. J. Zahradil, O. Vlasák, M. Cabrnoch, A. Češková, H. Fajmon, E. Kožušník, M. Ouzký, I. Strejček, E. Tošenovský, a dva z komunistické strany.)

Petiční akce:
Petice určená ministrovi zemědělství Bendlovi má již 4 781 podpisů. Naším cílem je získat minimálně podpisů 10 000, ještě zbývá polovina, přidejte se!

Stále máte také možnost podpořit Maltský manifest pořadatelů kampaně 8 HODIN a vyzvat komisi a  další orgány EU aby začaly jednat o změně nařízení 1/2005, které umožňuje toto strádání hospodářských zvířat, přímo zde!

Nechceme, aby zvířata takto trpěla. Pokud přežijí neuvěřitelně dlouhou a strastiplnou cestu, končí na jatkách.

Mnoho jatek v jižních zemích EU nesplňuje standardy pro “správné” porážení zvířat stanovené v EU a Světovou veterinární asociací OIE. Mnoho desítek tisíc HZv je z EU vyváženo do muslimských zemí, kde je brutální zacházení se zvířaty běžné a kde jsou HZv zabíjena bez předchozího omráčení – ztráty vědomí.

Pomozte nám bojovat proti těmto praktikám dál! Děkujeme!

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.