Na etiketě záleží: Žádejme značení živočišných potravin dle způsobu výroby!

Vážení přátelé,

Emailová petice byla publikována 14. 05. 2013.  Děkujeme všem, kteří podpořili tuto petici. Bylo nás celkem 1 000!

Přidali jsme se tak k celkovému počtu 20 000 osob, kteří se v EU, v roce 2013, k těmto požadavkům zasílaných komisaři Borgovi připojili. Žádali jsme o prosazení povinného značení živočišných potravin podle způsobu chovu hospod. zvířat, a to i u potravin masných a mléčných (povinné značení podle chovu je v EU povinné pouze u vajec).

Ještě před dvěmi lety byla Evropská komise neústupná v názoru na rozšíření označování potravin podle způsobu jejich produkce. Byla ale přinucena svůj názor změnit. V listopadu 2013 byli zástupci kampaně Labelling matters (česky – Na etiketě záleží) pozváni, aby své požadavky a důvodu prezentovali vysokým úředníkům komise. Podle koordinátorů kampaně existuje nyní velká šance, že se povinné značení potravin podle způsobu chovu HZv postupně rozšíří na mléčné a masné potraviny.

V létě roku 2013 provedla kampaň Labelling Matters spotřebitelský průzkum v ČR, Velké Británii a Francii.

78% českých spotřebitelů uvedlo, že požaduje, aby se značení podle způsobu výroby, které jasně označuje způsob chovu využitý při výrobě potravin, rozšířilo na masné a mléčné výrobky. Téměř dvě třetiny odpověděly, že životní pohoda (welfare) hospodářských zvířat je důležitá, když se rozhodují, jaké potraviny si koupí, více zde

Kombinace tlaku spotřebitelů a spotřebitelských průzkumů pomáhá změnit způsob “myšlení” Evropské komise.

Společnost pro zvířata, únor 2014

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.