Pomozte zastavit ukrutné porážky na jatkách v Bejrútu!

nl_48_jatka_bejrutVážení přátelé,

na bejrútských veřejných jatkách v Karantině končí zvířata z celého světa. Jsou to největší jatka v Bejrútu a zásobují hlavní město Libanonu jednou třetinou masa. Ovce a skot se sem dováží také ze zemí Evropské unie, jako je Česká republika, Francie či Španělsko, kde by měly určitou právní ochranu.

Vyšetřovatelé z Compassion zde byli svědky brutálního usmrcování zvířat. Zvířata byla uchopena, hrubě povalena na záda na betonovou podlahu a při plném vědomí podříznuta. Ovce byly za křiku a bití vláčeny za zadní nohu na místo, kde byly podříznuty, zatímco se vedle nich zmítala v krvi a výkalech další zvířata.

Prosím pošlete email libanonskému ministrovi zemědělství přímo zde, pomůžete toto místo plné úděsného utrpení zavřít!

Ano, chci odeslat email


Po vyplnění emailové adresy budete přesměřování na petiční stránku organizace Compassion in the World Farming v angličtině. Petiční formulář najdete v pravé části. 

EU exportuje do Libanonu každoročně desítky tisíc ovcí a skotu a je velmi pravděpodobné, že mnohá jsou vystavena při porážce stejně otřesným podmínkám. Francouzská jehňata byla mezi zvířaty, s nimiž se na Bejrútských jatkách zacházelo způsobem, který je v rozporu se směrnicí OIE (Světové organizace pro zdraví zvířat).

Ředitel Compassion Philip Lymbery říká: ”Tyto hrůzné scény neobratného porážení jsou šokující. Tato bezbranná zvířata jsou vystavena obrovskému utrpení ve chvíli, kdy jsou nejzranitelnější – těsně před porážkou.” Compassion naléhavě žádá dočasné uzavření veřejných jatek pro jejich celkovou rekonstrukci a vyškolení všech pracovníků. Společnost pro zvířata se k této výzvě připojuje!

Již více než 30 000 lidí poslalo email libanonskému ministrovi zemědělství se žádostí o okamžité zavření jatek. Nyní potřebujeme Vaši pomoc pro zvířata! Děkujeme!

Po vyplnění Vaší emailové adresy budete přesměřování na stránku Compassion in the World Farming s emailovou výzvou v angličtině. Níže přinášíme její český překlad:

Vážený pane doktore Hassane,

Bejrútská veřejná jatka v Karantině neslouží svému účelu. Musí být uzavřena, dokud se celkově nezrekonstruují a její personál řádně nevyškolí.

Právě jsem viděl/a výsledky nedávného vyšetřování provedeného Compassion in World Farming na Bejrútských veřejných jatkách v Karantině. Zdokumentované utrpení zvířat je nesmírně stresující a já Vám píši, abych Vás naléhavě požádal/a o okamžité ukončení tohoto utrpení.

Při vyšetřování Compassion bylo zjištěno vážné porušování Doporučení Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE) týkající se welfare zvířat při porážce. Tato jatka ztkrátka neslouží svému účelu a situaci zhoršuje nesmírně agresivní zacházení s poráženými zvířaty.

Jelikož Libanon je členem OIE, jsem šokován/a a zarmoucen/a tím, že libanonská vláda dovoluje, aby se jatka provozovala na tak nízké úrovni. Výsledné utrpení tolika zvířat je nepřijatelné.
Naléhavě Vás žádám, abyste s okamžitou platností uzavřel Bejrútská veřejná jatka do doby, než budou rekonstruována a její personál vyškolen tak, aby byla přinejmenším plněna doporučení stanovená OIE.

S pozdravem,

(Vaše jméno)

Aktivity Společnosti pro zvířata na podporu lepších podmínek pro zvířata můžete podpořit i finančně, přímo zde. Děkujeme!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.