Pomozme zastavit kruté zabíjení v rámci festivalu „Gandhimai“ v Nepálu.

Děkujeme všem, kteří jste se zapojili! Mělo to smysl a pomohli jsme! Podívejte se ZDE.

Až 250 000 hospodářských zvířat bylo v roce 2009 nehumánně zabito v rámci festivalu „Gadhimai“ v Nepálu. Pro letošní rok se mají jatka opakovat znovu.

festival_gadhimaiFestival Gadhimai se koná každých pět let v okrese Bara v Nepálu, jižně od Kathmandu. Po 250 let probíhal relativně bez povšimnutí. Až po mezinárodním rozšíření zpráv o nehumánních jatkách začali festival kritizovat ochránci zvířat. V letošním roce je již mnoho lidí, skupin a organizací, které nejsou ochotny tyto krutosti dále tolerovat. Společně vystupují proti tomuto nelidskému festivalu.

Nepálské hinduistické fórum UK zcela odmítá zvířecí oběti, ačkoliv hinduismus netrestá zabíjení živých bytostí. “Nemůže tu být místo pro toto nelidské, barbarské obětovávání nevinných zvířat ve jménu nějakého náboženství“ – uvádí předseda Surya Upadhya,

Nepálská vláda poskytuje významnou finanční podporu, která umožňuje, aby se festival konal v tomto děsivém měřítku. V roce 2009 zaplatila nepálská vláda přes 32 000 britských liber za zvířata pro obětování. To je téměř 50násobek minimální roční mzdy v Nepálu. Žádáme vládu Nepálu, aby ukončila toto financování.

Při Gadhimai je zabíjeno několik druhů hospodářských zvířat, včetně velkého počtu buvolů – desítky tisíc jsou jich zahnány do obrovského výběhu. Když nadejde den porážky, uvádí se, že přes 200 profesionálních zabíječů s meči vstoupí do výběhu. Buvolům stínají hlavy za jejich plného vědomí.

To je naprosto nepřípustný způsob porážení zvířat. Setnout hlavu buvolům není tak jednoduché a bylo zaznamenáno, že se to často podaří až po několikátém pokusu. Některé zprávy také uvádějí, že buvolům nejdříve přeříznou šlachy na končetinách, aby je dostali k zemi. Zvířata zažívají kromě děsu při vraždění také ohromný strach a stres z toho, jak jsou společně namačkána s neznámými zvířaty před samotným vypuknutím zabíjení.

Organizace Compassion in World Farming a Animal Welfare Network Nepal úzce spolupracují, aby ukončily toto nehumánní zacházení se zvířaty při festivalu. Podporují vzdělávání a vedení kampaně v dané lokalitě, aby tak vytvořily vhodné podmínky pro odmítnutí tohoto brutálního festivalu. Potřebují ale naši pomoc s vytvořením silného mezinárodního tlaku na nepálskou vládu.

Přidejte se prosím k nám a podepište petici org. Compassion in World Farming a Animal Welfare Network Nepal!

Níže, prosím, uveďte váš email, klikněte a budete přesměrováni na www.ciwf.org.uk, kde v části Sign the petition uveďte jméno, příjmení, vložte Česká republika, napište email a klikněte na Submit – tj. potvrdit/odeslat.  Níže uvádíme text odesílané petice. Děkujeme vám.

Petice ukončena.


Podepište petici

My, níže podepsaní, žádáme ukončení masového, nehumánního porážení, které se koná v rámci obětního festivalu Gadhimai a naléhavě žádáme vládu Nepálu, aby ukončila financování Gadhimai a všech nehumánních zabíjecích (porážecích) festivalů.

We, the undersigned, call for an end to the mass, inhumane slaughter that takes place at the Gadhimai sacrificial festival and urge the Government of Nepal to stop funding Gadhimai and all inhumane slaughter festivals.

Informace v angličtině: www.ciwf.org/Gadhimai

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuální petice, Společnost pro zvířata, Ukončené petice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.