Trýznění kachen a hus pro Foie Gras. Ještě máte možnost připojit se k on-line petici!

foie_04Vážení přátelé,

připomínáme on-line petici adresovanou předsedovi Evropské komise a předsedovi Rady zemědělských ministrů EU. Připojte se s námi k akci Compassion in World Farming!

Už je toho dost. Mnoho let Komise dostávala množství vědeckých důkazů, podrobných zpráv a oficiálních stížností na nelegálnost produkce foie gras – ztučnělých jater hus a kachen.

Podepište co nejdříve, v zimě bude již předána nové Evropské komisy!

Víme, že je násilné krmení a držení v klecích obecně zakázáno legislativou EU, zejména se jedná o Směrnici Rady 98/58/ES, ze dne 20. července 1998, o ochraně zvířat chovaných pro hospodářské účely a Doporučení Rady Evropy.

A i přesto existují země, jako je Francie a Maďarsko, které i nadále takto kachny a husy drží a násilně je vykrmují! Více o této zvrhlosti zde. Játra se pak dostávají i na náš trh. Lidé mnohdy netuší, že i na farmářských trzích kupují produkt od takto mučených zvířat. A proto apelujeme na všechny, aby foie gras nekupovali.

foiegras5b Foie-gras-31 tumblr_mft052hnXZ1rrs6fio1_500

Děkujeme všem za podporu.

PS: V sobotu 11. října od 14 h Vás zveme na přednášku „Veganství a živá strava pro děti v každodenní praxi“ do Domu ochránců přírody v Praze.

Jaromíra a Dita

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.