Dobrá zpráva! Brutální bejrútská jatka UZAVŘENA!

karantinaVážení přátelé,

brutální jatka v Bejrútu, v místě Karantina, byla, po rozsáhlých mezinárodních protestech a vyjednávání, UZAVŘENA!

V prosinci loňského roku jsme vás žádali o pomoc a zapojení se do mezinárodních protestů a zasílání emailu ministrovi zemědělství Libanonu. Tuto zprávu najdete zde.

Děkujeme, že jste pomohli, naše žádosti a protesty měly význam!

Hlavní roli sehráli investigátoři Compassion in World Farming a tato organizace posléze od roku 2013 jednala a lobovala za uzavření.

Přes 130 000 podpisů na petici bylo zasláno zemědělskému ministrovi Libanonu. Na jatka se dokonce podařilo dostat libanonské ministry pro zemědělství a životní prostředí. Ministři poté oficiálně přiznali velmi špatnou situaci na jatkách. Následovala další jednání a jatka byla 19. listopadu 2014 uzavřena.

Neví se zcela jistě, jestli natrvalo nebo jen dočasně, ale Compassion in World Farming uvádí, že udělá vše proto, aby se tam již nikdy neopakovaly hrůzy z minulosti (brutální bití zvířat, nucena se přesunovat přes mrtvá těla nebo těla umírajících zvířat, tažena za končetiny nebo dokonce za oční důlky, zavěšena živá na velmi dlouho dobu než jim bez omráčení podřízli hrdla) a bude sledovat další vývoj. (Pozn. i do těchto jatek směřovala zvířat z ČR!)

Podívejte se, co se nám společně podařilo zastavit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.