Skvělé zprávy z Libanonu!

Jsme velice rádi, že Vám můžeme sdělit tuto skvělou zprávu právě my. Dobré zprávy nepřicházejí z Libanonu každý den, naopak jsme zvyklí, že z této části světa slýcháme pouze špatné zprávy, a to nejen o zacházení se zvířaty.

Je nám velkým potěšením, že dne 5. 2. 2015 přijal Libanon návrh zákona na ochranu zvířat a nyní probíhá schvalovací řízení. Návrh byl přijat po zveřejňování krutých praktik při přepravě, porážení hospodářských zvířat a zacházení s nimi, a to díky dlouhodobé práci organizace Animals Lebanon činnosti Compassion in World Farming a mezinárodním protestům.

Animals' Angels Slaughterhouse Lebanon October 2012

Jatka, Lebanon, říjen 2012. Foto Animals’ Angels

 

 

 

 

 

 

 

Do protestů jste se našim prostřednictvím zapojili i Vy a za to Vám patří naše velké díky! Vidíme, že mezinárodní úsilí není marné. Naopak je nutné a zde jsou první výsledky!

Návrh obsahuje opatření, která odpovídají standardům Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE)  pro přepravu a porážku zvířat. Pokud bude návrh zákona přijat a postupně opravdu zaveden do praxe, bude znamenat veliké zlepšení podmínek pro hospodářská zvířata, která jsou v Libanonu porážena. Je to však veliké „pokud”. Mezinárodní organizace Compassion in World Farming bude i nadále pokračovat v jednání s představiteli Libanonu, aby zajistila zlepšení podmínek na jatkách a přijala opatření pro  prevenci špatného zacházení s hospodářskými zvířaty.

Tento návrh zákona na ochranu zvířat je v Libanonu součástí schvalovacího procesu komplexní legislativní iniciativy s cílem zajistit bezpečnost potravin.

To je teprve začátek dlouhé cesty za ukončením strádání zvířat v Libanonu, přátelé.

Zůstaňte s námi.

Animals' Angels Slaughterhouse Lebanon Sheep October 2012

Jatka, Lebanon, říjen 2012. Foto Animals’ Angels

Máte-li zájem, zde je článek v angličtině

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.