VELKÉ VÍTĚZSTVÍ!

festival_zakazan-1
Díky masivní mezinárodní kampani vedené organizacemi Animal Welfare Network Nepal, Humane Society International a People for Animals nepálský úřad chrámu bohyně Gadhimai v Bariyapuru v úterý 28.7. zakázal obětování zvířat během dalších festivalů Gadhimai!
Tento festival uctívající bohyni Gadhimai byl největším obětováním zvířat na světě s tradicí dlouhou 400 let a znamenal statisíce doslova zmasakrovaných zvířat vždy jednou za pět let. V loňském roce bylo během festivalu obětováno odhadem 200 000 koz a bůvolů. Nepálský úřad zvířecí oběti konečně zakázal a vyzývá věřící k nenásilnému uctívání a oslavám. Je to obrovský krok správným směrem, ale ještě bude třeba tvrdě pracovat na tom, aby věřící, jichž na festival v loňském roce přišlo asi 2,5 milionů, změnili svůj postoj a na příští festival v roce 2018 už žádná zvířata k obětování nepřivedli.

Děkujeme všem, kdo svým podpisem napomohli k tomuto velkému úspěchu! Opět se ukázalo, že petice mají smysl a že záleží na každém Vašem jednotlivém hlasu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.