Pomozte nám to zastavit! Nechceme klonování zvířat!

Vážení přátelé,

post_foto_klonovani_zvirat

ilustrační foto

již příští týden budou europoslanci hlasovat o tom, zda se hospodářská zvířata v EU budou klonovat. Klonování vážně narušuje životní pohodu zvířat. Prosíme, pomozte nám a řekněte europoslancům, aby hlasovali podle svého svědomí a proti klonování.

Většina hospodářských zvířat v EU se již nyní musí běžně podrobovat krutým praktikám velkochovů. Bylo by vrcholem ignorance proměnit je v pouhé kopie strojů na výrobu potravin.

Každé zvíře je jedinečné a my musíme zajistit, aby to tak zůstalo.

VYZVĚTE NAŠE ČESKÉ EUROPOSLANCE K ZÁKAZU KLONOVÁNÍ, O KTERÉM BUDOU ROZHODOVAT JIŽ 8. ZÁŘÍ 2015!

Vyplňte níže formulář, pod ním najdete znění dopisu, které se odešle našim českým europoslancům. Děkujeme!

Získaných podpisů: 333

Firma Jméno a příjmení Zaměstnání Město Komentář
Strana 1 z 67 >|
Jitka Punčochářová CZ
Lenka Fridrichová Duchcov, CZ
Soňa Kašparová Ústí nad Labem, CZ
Petra Jirmusova CZ
Petra Jirmusova CZ

ODESÍLÁNÍ UKONČENO

ZNĚNÍ E-MAILU PRO EUROPOSLANCE:

Prosím, učiňte Evropu zónou bez klonování.

Žádám Vás, abyste hlasoval/a ve prospěch navrhované legislativy zakazující klonování hospodářských zvířat, která Vám bude předložena k plenárnímu hlasování 8. září. Legislativa by zakázala klonování hospodářských zvířat v Evropě a zavedla řadu dalších omezení, jako je zákaz využívání embryí a semene z klonů a jejich potomků.

Klonování také vnáší nové nebezpečí do způsobu výroby potravin – posouvá zemědělství špatným směrem – a rychle.

Nemá žádné environmentální, sociální či zdravotní přínosy, pouze napomáhá další intenzifikaci intenzivní zemědělské výroby.

Klonovaná zvířata a jejich náhradní matky trpí skutečně těžkými zdravotními problémy a vážným zhoršením životní pohody.

Patří sem vyšší pravděpodobnost potratů u skotu a prasat a zvýšený výskyt abnormálních a těžkých porodů. Pouze 1 ze 7 klonovaných embryí skotu a 1 z 16 prasečích embryí se narodí živé. Mnohá klonovaná mláďata umírají ještě před odstavem.

Jsem si vědom/a toho, že politické rozhodování, zda se hospodářská zvířata budou klonovat, bude dlouhé a budou se k němu vyjadřovat mnohé evropské úřady. Toto je však Vaše příležitost ukázat, že jste proti klonování zvířat a že podporujete šetrnější chovy zvířat.

Je načase, aby naše zemědělská výroba sloužila jako příklad a odrážela evropské ideály spravedlnosti, rovnosti a čestnosti. Naše potraviny musí být skutečně ty nejlepší na světě, aby se odlišovaly a lépe konkurovaly levně a intenzivně vyrobeným potravinám z jiných částí světa.

Prosím Vás, jako svého voleného zástupce, abyste vyjádřil/a můj zájem tím, že budete 8. září hlasovat pro zákaz klonování. Závisí na tom budoucnost hospodářských zvířat.

Nové nebezpečí
Ti, kdo podporují intenzivní velkochovy, chtějí legalizovat klonování, aby urychlili šlechtění zvířat na větší “produktivitu”. Avšak následkem rychlého růstu a vysoké užitkovosti umírají milióny zvířat, například na selhání srdce nebo jsou poražena z důvodu předčasného vyčerpání organismu.

Klonování také vnáší nové nebezpečí do způsobu výroby potravin – posouvá zemědělství špatným směrem – a rychle.

Klonování způsobuje nesmírné zdravotní problémy a poškozuje životní pohodu jak klonů, tak jejich náhradních matek. Patří sem:

  • vysoký podíl potratů u skotu a prasat
  • abnormální a těžké porody
  • deformující postižení klonovaných zvířat, často s fatálními následky

POŠLETE E-MAIL NAŠIM EUROPOSLANCŮM

Čas konat
Politické rozhodování o tom, zda se hospodářská zvířata budou smět klonovat, bude dlouhé a budou se k němu vyjadřovat mnohé evropské úřady. Compassion in World Farming v zákulisí již s určitým úspěchem vyvíjí tlak na Evropskou komisi a klíčové výbory v Evropském parlamentu, ale nyní potřebujeme vaši pomoc.

8. září 2015 přijde řada na europoslance, aby hlasovali o budoucnosti klonování. Navrhovaná legislativa zakazuje klonování hospodářských zvířat a zavádí řadu vítaných omezení ve využívání klonů a jejich potomků.

Prosíme, napište ještě dnes svým europoslancům, aby hlasovali pro tento legislativní návrh, a tím ukázali, že jsou proti klonování a požadují, aby se morálce dala přednost před penězi.

ŘEKNĚTE “STOP” KLONOVÁNÍ

Pozn.: odborné informace o klonování a jeho smutných následcích naleznete anglicky zde http://www.ciwf.org.uk/research/cloning-genetics/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuální petice, Společnost pro zvířata, Ukončené petice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.