Evropští poslanci jsou PROTI klonování!

529 poslanců Evropského parlamentu hlasovalo 8. 9. 2015 pro úplný zákaz všech aspektů klonování hospodářských zvířat. (Jen 120 jich bylo proti a 57 se zdrželo.) Parlament tak velmi posílil původní návrh Komise.

P1050269 (Kopírovat)

Ten nyní zahrnuje zákazy:

Provádění klonování v EU
Používání klonů a jejich potomků v zemědělství v EU
Prodej masa nebo mléka z klonů nebo jejich potomků
Dovoz klonů do EU, jejich potomků, spermatu, vajíček a embryí z klonů a jejich potomků, jakož i potravin z klonů a jejich potomků.

Krutá praxe
Klonování má velmi negativní důsledky na dobré životní podmínky zvířat. Jsme rozhodně proti této kruté praxi a organizace Compassion in World Farming intenzivně lobuje, aby tomu zabránila.
Klonování zrychluje šlechtění hospodářských zvířat pro ještě vyšší produktivitu. Ale rychlý růst a požadovaná vysoká produkce způsobují umírání milionů zvířat na srdeční selhání, nebo jejich předčasnou porážku kvůli vyčerpanosti organizmu.

Další kroky
Klonování způsobuje zdravotní a welfare (= dobrá životní pohoda) problémy klonů i náhradních matek, které je nosí. Nicméně, některé evropské vlády klonování podporují a obáváme se, že se pokusí využít svého vlivu a zhatit přijatý návrh Evropského parlamentu.

P1050289 (Kopírovat)

Bude nutné působit na tyto vlády, aby vyslyšely názor veřejnosti, která je proti klonování, tak jak bylo demonstrováno při hlasování evropských poslanců 8. 9. 2015.

Návrh nyní musí podpořit silná 28 členná Rada zemědělských ministrů a Evropská komise. Před a v průběhu jejich projednávání návrhu budeme opět potřebovat vaši pomoc. Dáme vám vědět!

Sledujte náš web a Facebook!

https://www.facebook.com/spolecnostprozvirata.cz/timeline/

Děkujeme všem 333 lidem, kteří se připojili k zasílání emailů evropským poslancům za ČR!

—————————————————————————————————
Jak konkrétně hlasoval 8. 9. 2015 každý z 21 evropských poslanců zvolených za ČR o návrhu, který zásadně zakazuje klonování v EU a s tím související:

Pro (10) Jan KELLER, Kateřina KONEČNÁ, Jiří MAŠTÁLKA, Miroslav POCHE, Jiří POSPÍŠIL, Miloslav RANSDORF, Olga SEHNALOVÁ, Pavel SVOBODA, Tomáš ZDECHOVSKÝ, Michaela ŠOJDROVÁ

——————————–

Proti (7) Dita CHARANZOVÁ, Martina DLABAJOVÁ, Petr JEŽEK, Petr MACH, Pavel TELIČKA, Evžen TOŠENOVSKÝ, Jan ZAHRADIL

——————————–

Zdrželi se (4) Luděk NIEDERMAYER, Pavel POC, Stanislav POLČÁK, Jaromír ŠTĚTINA

Podrobnější informace o hlasování najdete zde

 ——————————–

Děkujeme Vám, že podporujete naše úsilí:  15 81 82 860/0300

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost pro zvířata. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.