Zastavme vývoz živých hospodářských zvířat z EU!

zastavme_vývoz_zivych_hospodarskych_zvirat_webKaždoročně jsou na porážku, výkrm nebo další chov vyvezeny z EU přibližně 3 miliony živých zvířat.
Bezbranná zvířata jsou nucena čelit úmorně dlouhým cestám, které pro ně znamenají nepředstavitelné utrpení. V mnoha zemích jsou navíc tato zvířata poražena nesmírně bolestivými a stresujícími způsoby.

PODEPIŠTE PETICI ZA ZÁKAZ EXPORTŮ ŽIVÝCH HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT Z EU.

Je nejvyšší čas, aby se evropští lídři přestali zaštiťovat pouhými ekonomickými zájmy, stabilitou trhu a obchodními zisky a konečně projevili zájem o ochranu evropských zvířat!

Petice ukončena.


Po vložení emailu, klikněte na ano a budete přesměrováni na www.ciwf.org.uk. Zde vyplňte petiční formulář v angličtině: jméno, příjmení, vyberte Czech republic, vložte email a klikněte na Sign the petition. Děkujeme!
Text petice:
Já, níže podepsaný/á, žádám zákaz exportů živých hospodářských zvířat z EU do zemí mimo EU. Přeprava působí nesmírné utrpení a v mnoha cílových zemích jsou zvířata porážena velice bolestivými a stresujícími způsoby. Tento obchod je v rozporu s Článkem 13 Smlouvy o EU, která požaduje, aby se plně zohledňovaly požadavky na životní pohodu hospodářských zvířat. Je morálně nepřijatelné, aby EU porušovala vlastní zákony na ochranu životní pohody zvířat kvůli zisku z tak krutého obchodu.
 

Nejnovější šetření Compassion in World Farming (CIWF) a dalších nevládních organizací odhalilo obrovské utrpení, kterému jsou během vývozu ze zemí EU podrobena telata. Vyděšená sotva odstavená telata jsou přepravovaná na dlouhých, stresujících cestách po silnici i po moři z Evropy do Izraele. Před tím, než se zvířata ocitnou tváří v tvář barbarskému usmrcení, je s nimi zacházeno velmi krutě a jsou držena v hrozných podmínkách, kde jim není poskytnuto žádné nebo jen velmi malé množství krmiva a vody.

zastavme_vývoz_zivych_hospodarskych_zvirat_web_foto_01

zastavme_vývoz_zivych_hospodarskych_zvirat_web_foto_02

zastavme_vývoz_zivych_hospodarskych_zvirat_web_foto_03

Rozsudek Evropského soudního dvora nařizuje, aby evropské právní předpisy pro přepravu zvířat platily i na cestách mimo území EU. Nicméně, jak dokazují investigativní záběry CIWF, dodržování této legislativy se nevymáhá a těm, kteří ji porušují, nevznikají žádné právní následky.

Neexistuje žádné rozumné ospravedlnění tohoto krutého a zbytečného obchodu. Jediným řešením je úplný zákaz exportu živých zvířat z EU a jeho náhrada obchodování s masem. Prosíme, podepište petici ještě dnes

Naše protesty mají smysl, viz např. zpráva o zavření jatek v Bejrůtu zde.

Děkujeme, pokud podpoříte naše úsilí:  15 81 82 860/0300

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuální petice, Společnost pro zvířata, Ukončené petice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.